Wing Tsun w wojsku oraz jednostkach specjalnych

Skuteczność Wing Tsun Kung Fu została zauważona przez służby mundurowe rożnych państw. Istnieje specjalny program treningowy skierowany do żołnierzy, jednostek specjalnych oraz policji. Doświadczeni instruktorzy E.E.W.T.O uczą prostych i skutecznych technik samoobrony pracowników straży miejskiej i służb ochrony pogranicza.Węgierskie Siły Zbrojne od dawna szkolone są według programu, który stworzył Sijo Leung Ting oraz Sikung Maday Norbert. Zawiera on zaawansowane techniki zawarte w mistrzowskiej formie Biu Tze, sekcjach drewnianego manekina oraz noży motylkowych.

Za szkolenia odpowiedzialny jest Si-Fu Szell Gabor (6 st. mistrzowski) szkoleniowiec służb mundurowych (jednostek specjalnych, akademii policyjnej, straży granicznej, straży miejskiej) na Węgrzech, Litwie, Łotwie, Estonii, i Polsce.
Wing Tsun rownież dla polskich służb mundurowych!

Kilkudziesięciu policjantów wzięło udział w szkoleniu z technik interwencji wykorzystywanych w codziennej służbie przez siły specjalne Węgier, Francji i Chin. Techniki obezwładniania agresywnych napastników oparte były na kung fu Wing Tsun, którego propagatorem był m.in. Bruce Lee.
W seminarium, którego organizatorem był Wydział Kadr i Szkolenia KWP zs. w Radomiu, wzięli udział policjanci z sekcji antyterrorystycznej mazowieckiej komendy, instruktorzy taktyk i technik interwencji oraz funkcjonariusze z KWP w Kielcach i KWP w Lublinie.
Szkolenie miało na celu nauczanie i propagowanie nowych technik samoobrony przed agresywnym napastnikiem wykorzystywanych w szkoleniu służb specjalnych wojska i policji w Chinach, Niemczech, Francji oraz na Węgrzech i Litwie.
Seminarium prowadził sifu Szell Gabor, posiadacz 6 stopnia mistrzowskiego IWTA, który m.in. szkoli węgierskie, litewskie, łotewskie jednostki specjalne oraz Torok Robert 5 stopien mistrzowski IWTA.
Uczestnicy szkolenia mogli podnieść swoje umiejętności, które wykorzystują w czasie zatrzymywania najgroźniejszych przestępców.